15.10.2016
   Výstava v Kvasinách


[Nový článek] Tisk článku  

2.1.2018

O PROJEKTU CZ-PL

 

12.12.2017

ZAJÍMAVÁ MÍSTA A TURISTICKÉ CÍLE V MIKROREGIONU BĚLÁ.

Na přiloženém linku je možné si přiblížit zajímavá místa Mikroregionu Bělá: http://mapacz.gmina.klodzko.pl

Dále je k dispozici informace o zajímavých místech v regionu Klodzko: http://mapapl.gmina.klodzko.pl

Mapy s jednotlivými místy jsou k tisku na: http://mapa.gmina.klodzko.pl

 

 

 24.10.2017

Polsko český/česko polský projekt končí, krátké české i polské hodnocení je v přílohách. Hurá do další akce?

Gazetka

Závěrečné hodnocení

16.10.2017

Projekt "Všichni jsme součástí přírody a společnosti" je ukončen.

  

31.7.2017

Hradní slavnosti - 12.8.2017

Mikroregion Bělá si Vás dovoluje pozvat na Hradní slavnosti, které se budou konat tuto sobotu 12.8.2017 od 13 hodin v areálu skuhrovského hradu.

Součástí slavností je příjezd hradního pána Mutiny s družinou, vystoupení skupiny historického šermu FORTIS, divadelní hra „Nedobytí hradu Skuhrov“ v podání divadelního spolku TYL, vystoupení hudební skupiny COMBI k poslechu i tanci. Součástí akce je i ochutnávka historických i současných laskomin.

Děti se seznámí s historickými zbraněmi a mohou se projet na koních.

Určitě se přijďte dobře pobavit v sobotním odpoledni na skuhrovském hradě, kde bude postaráno rovněž o dobré jídlo a pití.

 


8.8.2017

 Za folklorem v Polsku aneb trochu netradiční neděle v duchu lidových  tradic….

      Nevšední zážitek si odvezli účastníci  výletu do polského Želazna v Gmině Klodsko v neděli  30. 7. 2017 v rámci CZ – PL projektu „Všichni jsme součástí přírody a společnosti“ , který  vychází z iniciativy Klodského okresu, konkrétně ze strategického materiálu „Rozvojová strategie klodského okresu v letech 2016-2020“ a  je financován z Fondu mikroprojektů Euroregion Glacensis.  Partneři,  Gmina Klodsko a DSO Mikroregion Bělá  (obce Skuhrov nad Bělou, Kvasiny, Osečnice, Bílý Újezd a město Solnice) společně vybrali takové aktivity, které zvýší intenzitu spolupráce a příhraniční integrace, přispějí  k poznání PL-CZ pohraničí, PL-CZ tradic a jejich  státních a náboženských svátků, k poznání zajímavých míst na obou stranách. Sekundárním  cílem je zaměření projektových aktivit na podporu ochrany životního prostředí, na které byly zacílené již některé předchozí aktivity jako např. tvorba eko výrobku , při které mohly dát prostor své kreativitě děti ze základních škol mikroregionu Bělá a klienti  z Ústavu  sociální péče v Kvasinách či  kongresová aktivita příkladů dobré praxe. 

     Zpátky ale k právě probíhající části projektu, která má v rámci celého projektu pořadové číslo   4 a tou je aktivita  „Tradice regionů“.  První událost byla financovaná a zorganizována vedoucím partnerem z Polska. Konala se  v obci Żelazno během oslavy, kterou  je Festival sv. Martina. Tento festival započal mší v kostele sv. Martina a následovalo  naplánované  několikahodinové vystoupení lidových kapel, které představilo různé typy lidové hudby, díky které je  oblast  Kłodska známá. Nicméně takový zápal pro lidovou hudbu a folklór všeobecně, a to vše v parném počasí , které celou neděli panovalo, opravdu stálo za vidění.

     Mikroregion Bělá, jako český partner projektu, bude organizovat  druhou část akce,  také zvanou jako „Tradice regionu“. Ta se bude konat za účasti 24- členné delegace z Polska. Jedná se o „Hradní slavnosti“ ve Skuhrově nad Bělou v sobotu 12. 8. 2017. Program se skládá z následujících částí: příjezd rytíře Mutiny a jeho družiny na koních, který je spojen s historií regionu, ukázky historického šermu, divadelní představení, podvečerní a večerní vystoupení  hudební skupiny Combi s tanečkem, ochutnávka regionálních specialit (i polských).

Berte prosím tuto informaci o dění v Mikroregionu Bělá zároveň jako pozvánku na zaručeně příjemně strávené sobotní odpoledne ve  Skuhrově nad Bělou v hradním areálu.

 


10.5.2017

Studijní návštěva - Polsko 13.5.2017

Program zde

 


 

Dvoudenní konference

Těší nás, že jsme se dostali do zájmového pole Orlického týdeníku a že o nás napsal hezký článek, který je v příloze.

soubory/prispevek.pdf


 

18.4.2017

„Všichni jsme součástí přírody a společnosti“

 

Další aktivita, tentokrát na české straně, reciproční aktivity polské s názvem Příklady dobré praxe. Podstatná část se uskuteční v pátek ve Skuhrově n.B. ve společenském centru od 13.00 hodin. Začneme prezentací historie spolků v Mikroregionu Bělá (budete překvapeni, kolik spolků tady v minulosti působilo), dále se projedeme mikroregionem – respektive obcemi Kvasiny a Solnice, bude následovat prezentace o práci a nakládání s odpady a snad příjemný debatní a společenský večer.

V sobotu si prohlédneme spolkové zázemí ve Skuhrově n.B., zajímavosti z práce spolků v Bílém Újezdě a nakonec se budeme seznamovat s odpadovým hospodářstvím u zemědělců na Osečnici.

Závěr konference bude opět ve Společenském centru a po celkovém shrnutí se závěry konference se rádi budeme těšit na to, co nás v rámci projektu ještě čeká.

Kapacita sálu ve Skuhrově je sice omezena, ale jak říká české přísloví – dobrých lidí se všude vejde dost, tak se na Vás těšíme.

 

Detaily programu jsou uvedeny v příloze.

soubory/Program CZ.doc

 


 

 

17.3.2017

EKO soutěž dospěla k závěru

 

Následující den po oslavách MDŽ proběhla i v Mikroregionu Bělá malá oslava, ale spíš hodnocení výrobků v rámci aktivity EKO soutěž. Prozatím bylo vyhodnoceno 18 výrobků dětí z regionu Mikroregionu Bělá, na devatenáctý – polský si ještě chvíli počkáme. Ale víc si asi přečtete na odkaze níže uvedeném.

http://www.orlicky.net/?id_zpravy=13684298901489229848

Vladimír Bukovský

předseda Mikroregionu Bělá

 


 

13.2.2017 

Novinky ze života našeho společného Mikroregionu DSO Bělá

Novinky ze života našeho společného mikroregionu DSO Bělá

 

Dovolte, abychom se s Vámi podělili o to, jak nečekaně vysoká míra kreativity nás prostřednictvím vyhlášené dobrovolné EKO soutěže obklopila. Soutěž jsme vyhlásili prostřednictvím ZŠ na území DSO a ÚSP Kvasiny začátkem roku v rámci česko-polského projektu DSO Mikroregionu Bělá a Gminy Klodzko /více.viz. pravidla/ a jsme nadšeni, jaká díla se nám sešla. Čeká nás nelehký úkol: vybrat a odměnit nejlepší umělce. Po vyhodnocení bude výstavka nejlepších prací k vidění na všech obcích našeho mikroregionu.

  

                                               Klengelová, za DSO Bělá, organizátora projektu

 


 

13.2.2017 

Konference v Polsku

 

Příklady dobré praxe – to je název další aktivity polsko – českého projektu „Všichni jsme součástí přírody a společnosti“, která se uskutečnila 11.února 2017 v Polském Klodzku a Oldrzychowicích a které se účastnilo za mikroregion Bělá 25 osob. Obsah byl velmi bohatý a každý z českých účastníků si zde nalezl to svoje.

Trochu škoda, že jsme se neúčastnili večerního hudebního vystoupení a někteří byli ochuzeni i o tanec. Nicméně máme určitou zkušenost a podobná akce nás čeká v dubnu ve Skuhrově nad Bělou.

 soubory/konference Polsko - foto.doc

Ve Skuhrově n.B. 5.1.2017

Vladimír Bukovský, předseda Mikroregionu Bělá

 


12.1.2017 

EKO výrobky  začínají

 

Polsko – český projekt Gminy Klodzko a Mikroregionu Bělá „Všichni jsme součástí přírody a společnosti“ se rozjíždí první aktivitou – EKO výrobky. Na poslední Valné hromadě byli členové DSO seznámeni s detaily této aktivity i znovu s celým projektem. Garantem první aktivity je za DSO Mgr. Klengelová. Věříme, že celá soutěž bude stejně tak kvalitní jako plakát, na jehož výtvarné náplni se podílela i školní mládež (dcery pí Klengelové), a který doplňuje tento text.

Ve Skuhrově n.B. 5.1.2017

Vladimír Bukovský, předseda Mikroregionu Bělá

 


 

12.1.2017

EKO soutěž

soubory/Ekosoutez.doc

 


 

 

   
    © www.mikroregion-bela.cz a TH SOFT 2019      
created by Jiří Trojan 01/2011